Świetlica szkolna czynna jest codziennie

od poniedziałku do piątku

w godzinach 6.30 - 16.30

Oferta świetlicy szkolnej:

- Zajęcia plastyczne

- Zajęcia szachowe

- Zajęcia teatralne

- Zajęcia sportowe

- Zabawy z rówieśnikami

- Odrabianie prac domowych

- Zajęcia tematyczne

Co planujemy w naszej świetlicy na rok szkolny 2017/2018

Nawiązywanie przyjaźni i kultura dnia codziennego

Czas spędzony w świetlicy jest doskonały do integrowania się poprzez wspólną zabawę. Podstawowym tego warunkiem jest atmosfera wzajemnej życzliwości, akceptacji, zrozumienia i poszanowania. Wierzymy, że nasi uczniowie będą rozumieli zasadność stosowania się do regulaminu świetlicy oraz, że będą przestrzegali ustalonych zasad zachowania.

Pasowanie na "ŚWIETLIKA"

Pierwsze dni w szkole są trudne dla pierwszaków i uczniów klasy "zerowej". Całe otoczenie jest nowe. Mogą czuć się  zagubieni. Świetlica też jest dla nich nowym miejscem. Przebywa w niej dużo dzieci w różnorodnym wieku. Najlepszym sposobem na poznanie się są wspólne zabawy. Starsi koledzy pomagają zaadaptować się do nowej sytuacji. Kiedy już dobrze wszyscy się poznają, zaakceptują zasady i reguły panujące w świetlicy, najmłodsi uczniowie będą gotowi na przyjęcie do świetlicowej gromady.

Gry i zabawy świetlicowe

Po zakończonych lekcjach uczniowie mogą wypoczywać, bawiąc się wspólnie z kolegami. Do zabaw mogą wykorzystywać różnorodne gry planszowe i stolikowe, układanki, oraz różnego rodzaju klocki.

Świetlicowe inspiracje na cztery pory roku

O każdej porze roku jest pięknie. Jesień przynosi kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Zimą świat wokół przykryje biały śnieg i przyjdą święta. Wiosna obudzi ze snu zwierzęta, a łąki drzewa i trawniki ucieszą nas pięknymi kwiatami. I znów przyjdzie lato, pełne słońca, przygód i zabaw na świeżym powietrzu. W świetlicy będzie można cieszyć się darami pór roku wykonując różne cudeńka.

Zajęcia tematyczne

Każdego dnia można wziąć udział w zajęciach związanych z tematem tygodnia.

Pielęgnowanie tradycji i zwyczajów obchodzonych w naszych rodzinach i naszym kraju.

Będziemy  pamiętać o tych, którzy od nas odeszli. Jesteśmy Polakami, nasz kraj to Polska, będziemy więc świętować

ważne dla naszej Ojczyzny dni z kart historii.

Andrzejkowe wróżby i zabawy

Jak co roku w ostatni dzień listopada przypadają andrzejki, ostatnie zabawy taneczne i wróżby przed rozpoczynającym się Adwentem.             Chętnych do poznania swej przyszłości zaprosimy do wspólnej zabawy z wróżbami.

Mikołajki

6 grudnia wszyscy czekamy na niezwykłego gościa jakim jest św. Mikołaj. Mamy nadzieję, że i do naszej świetlicy zajrzy...do grzecznych dzieci, jak to ma w zwyczaju.

Wigilia

Święta to czas życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, to też rozmowy o tym jak wygląda wigilia w naszych rodzinach. Mamy nadzieję, że wraz z chętnymi uczniami naszej świetlicy stworzymy atmosferę, która sprawi, że poczujemy się jak w prawdziwej rodzinie.

Rozwijanie zainteresowań i zamiłowań

Proponujemy uczniom wszelkie formy działań plastycznych, sportowych, a także udział w sekcji teatralnej i szachowej. Zapraszamy do uczestnictwa w głośnym czytaniu a nade wszystko jego słuchaniu. Nie chcemy, aby książki zdobiły półki. Podejmiemy wszelkie starania, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych uczniów.

Konkursy i uroczystości

Zachęcamy do udziału w różnorodnych konkursach i prezentowania swoich uzdolnień, zdolności i zamiłowań. Mamy nadzieję podziwiać piękne prace plastyczne, recytację wierszy, śpiew, grę na instrumencie, prace konstrukcyjne. Poszukamy mistrza w rozwiązywaniu zagadek, i "łamaniu języka", układaniu puzzli, gry w piłkarzyki, szachy i warcaby. Być może, podczas zawodów i zabaw sprawnościowych odkryjemy talenty sportowe.  Wierzymy, że znajdziemy wielu chętnych uczniów, z którymi zorganizujemy przedstawienia z okazji Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Matki i Ojca i innych świąt. Wprawdzie  Oskara za to nie otrzymamy, ale dla naszych bliskich i wychowawców na pewno będziemy największymi gwiazdami.

Święta nietypowe

Dzień Kropki, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Misia i inne nietypowe święta będą doskonałą okazją do tego by dobrze się bawić i uczyć. Mamy nadzieję, że wielu uczniów dołączy do tych zabaw.

Po zabawie czas na naukę

W świetlicy można się nie tylko bawić. Jest też czas na odrabianie prac domowych. Potrzebni są tylko chętni do tego uczniowie.

Z wizytą

Działalnością naszej świetlicy będziemy się chwalić, a występy artystyczne wykorzystamy do promocji naszej szkoły i świetlicy w środowisku lokalnym. Zaprosimy wielu gości, którzy będą uświetniać nasze uroczystości i zajęcia codzienne.

Współpraca

Do współpracy z nami zapraszamy i zachęcamy Rodziców naszych uczniów i wszystkich nam Przyjaciół. Będziemy wdzięczni za każdy pomysł, pomoc i wsparcie.

O wszystkich naszych bieżących wydarzeniach będziemy informować na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Świetlica".

ZAPRASZAMY!