W dniach 15, 18 i 22 czerwca uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji „EKO GIGANCI NA DRODZE”, zainicjowanej wspólnie przez Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej oraz Eneris Kielce.
Podczas spotkania uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się przez przejście dla pieszych. Dowiedzieli się także, co to jest tzw. „martwe pole” w pojazdach ciężarowych, czyli miejsce, w którym kierowcy nie widzą pieszego. Uczniowie mieli również okazję zasiąść na miejscu...
Informacja

Aktualności
🏆 Mamy przyjemność ogłosić wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów klas drugich.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem zmierzyli się z niełatwymi ortograficznymi wyzwaniami.
I miejsce
🥇 Karol Stańczuk (IIc)
🥇 Szymon Kwaśnik (IIa)
🥇 Nadia Hajduk (IIc)
II miejsce
🥈 Pola Cichoń (IIb)
🥈 Maja Wierzbicka (IIa)
III miejsce
🥉 Aleksandra Duda (IIc)
🥉Lena Kozak (IId)
🥉Igor Pacak (IIb)
👏 Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Na koniec roku szkolnego jeszcze jedna sportowa informacja. Dziewczynki z klasy IV a, wspierane przez swoje koleżanki z klasy IV b i c wywalczyły w piątek III miejsce w Mistrzostwach Kielc.
Zawody rozegrane były w Szkole Podstawowej nr 39, a przeciwniczkami były zawodniczki ze szkół nr 25,31 i 39.
Skład zespołu:
Lena Ślusarczyk, Michalina Górecka, Kateryna Khyzhniak, Maria Bęben, Gabriela Pabian, Luiza Dudzic, Hanna Kowalska, Joanna Janik, Aleksandra Bernyś, Zuzanna Sidor, Aleksandra Szenk...
17 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów klas I–III. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając 🥈II miejsce i tym samym tytuł wicemistrzów. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz umiejętnościami. 🏃♀️🏃
Wicemistrzowie Kielc w Turnieju Gier i Zabaw:
Klasa 1a: Jan Dziułka, Kacper Feledyn
Klasa 1b: Maja Rogowska, Maria Sikorska...
W dniach 10-12 czerwca 2026 r. w Warszawie odbyły się Zawody Laureatów – Gala Finałowa XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.
Do Warszawy przybyli najlepsi laureaci Eliminacji Ponadwojewódzkich z całej Polski, czyli 60 uczniów, którzy przystąpili do centralnych zmagań konkursowych w następujących dziedzinach:
-broń i barwa;
-geografia militarna;
-historia oręża polskiego w sztuce-...

