W dniach 15, 18 i 22 czerwca uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji „EKO GIGANCI NA DRODZE”, zainicjowanej wspólnie przez Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej oraz Eneris Kielce.
Podczas spotkania uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się przez przejście dla pieszych. Dowiedzieli się także, co to jest tzw. „martwe pole” w pojazdach ciężarowych, czyli miejsce, w którym kierowcy nie widzą pieszego. Uczniowie mieli również okazję zasiąść na miejscu dla kierowcy i zobaczyć wnętrze kabiny ciężarówki.
Przedstawicielka firmy Eneris przypomniała także, jak prawidłowo segregować odpady i dlaczego recykling jest tak ważny dla środowiska.
Zajęcia spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów 😀
Link do galerii zdjęć:
https://sp32kielce-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/adabrowska2_sp32kie…


